Oleje Mobil – jaki wybrać do swojego pojazdu?

oleje mobil logo

Wiele osób zastanawia się jaki olej silnikowy będzie najodpowiedniejszy do ich pojazdu mechanicznego. Takie pytanie zadają sobie zarówno posiadacze maszyn rolniczych jak i najzwyklejszych samochodów osobowych. W bardzo łatwy sposób można dobrać do każdego pojazdu oleje mobil. Wystarczy:

  • wejść na stronę producenta;
  • wybrać rodzaj swojego pojazdu;
  • odnaleźć producenta samochodu;
  • wybrać model.

Specjalnie stworzona aplikacja samodzielnie przypisze najlepszy rodzaj oleju do silnika jaki zamontowany jest w samochodzie.

Z czego robione są oleje do silników samochodowych?

Oleje samochodowe wytwarzane dawniej były z produktów powstałych w wyniku destylacji ropy naftowej. Obecnie tego typu oleje stosuje się raczej jedynie do starszych typów silników. Znacznie częściej używane są oleje produkowane na bazie destylatów ropy naftowej, które poddawane są uszlachetnieniu. Jako bazy dla olejów stosowane są również poliolefiny oraz poliestry.

Jakie dodatki są stosowane w olejach i do czego one służą?

Do olejów silnikowych producenci dodają szereg substancji, jakie wzmacniają ich działanie oraz zmieniają właściwości, które są charakterystyczne dla ich baz. Są na przykład dodatki, które obniżają temperaturę krzepnięcia oraz pienienia się oleju. Jest to szczególnie ważne w zimie, kiedy temperatury znacznie spadają. Wśród dodatków do olejów można się spotkać równie z substancjami zapobiegającymi korozji elementów, jakie mają kontakt z olejem. Duże znaczenie mają też związki chemiczne, jakie spowalniają starzenie się oleju.