Jakie produkty okazują się najbardziej przydatne przy pielęgnacji samochodu?

Pielęgnacja samochodu powinna wynikać nie tylko z chęci zadbania o jego wizualną prezentację i wysoką estetykę, ale również z konieczności zabezpieczenia nadwozia i podwozia pojazdu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Regularnego czyszczenia i pielęgnacji wymagają także wewnętrzne elementy pojazdu, m.in. tapicerka, kokpit itp. Jakie produkty okażą się niezbędne przy pielęgnacji swojego samochodu?

Konieczne środki pielęgnacyjne dla nadwozia pojazdu

Nadwozie samochodu, czyli jego karoseria wraz z lakierem oraz wszelkie elementy plastikowe bądź gumowe na zewnątrz auta, wymagają regularnego mycia i konserwacji, aby zabezpieczyć je m.in. przed opadami atmosferycznymi. Najlepiej wybrać środki pielęgnujące na zewnątrz, które nie tylko usuną uporczywe zabrudzenia, ale ułatwią utrzymanie nadwozia w czystości, nadadzą mu połysk i jednolitą, estetyczną powłokę. Musimy mieć co najmniej dwa środki – do mycia całego pojazdu, np. wosk z szamponem oraz środki do mycia i przecierania szyb, dodatkowo zapobiegające parowaniu oraz stwarzające niewidzialną powłokę, tzw. płynną wycieraczkę.

Do pielęgnacji opon wykorzystajmy preparaty zwiększające ich elastyczność i poprawiające ich wygląd. Osobno możemy zainwestować w specjalne środki do czyszczenia i zabezpieczania felg – stalowych lub aluminiowych.

Jeśli mamy kilkuletni samochód, którego lakier w wyniku normalnego użytkowania posiada już pewne rysy i zadrapania czy zmatowienia, warto mieć w zanadrzu pastę polerską, politurę i wosk dla stworzenia warstwy ochronnej i zniwelowania niedoskonałości.

Do nakładania preparatów pielęgnacyjnych będziemy potrzebowali gąbki oraz szczotki do zmywania czy szmatki z mikrofibry do szyb.

Pielęgnacja i czyszczenie wnętrza auta

Błędem popełnianym przez niektórych kierowców jest to, że myją swój samochód tylko z zewnątrz, zapominając o jego wnętrzu. Do usuwania plam i zabrudzeń na tapicerce samochodowej powinniśmy wykorzystać środki zapachowe, o wysokiej skuteczności działania. Przydadzą się środki do pielęgnacji plastików kokpitu, np. w sprayu lub w postaci koncentratu.

Oleje Mobil – jaki wybrać do swojego pojazdu?

oleje mobil logo

Wiele osób zastanawia się jaki olej silnikowy będzie najodpowiedniejszy do ich pojazdu mechanicznego. Takie pytanie zadają sobie zarówno posiadacze maszyn rolniczych jak i najzwyklejszych samochodów osobowych. W bardzo łatwy sposób można dobrać do każdego pojazdu oleje mobil. Czytaj dalej

Z czego wytwarzane są oleje samochodowe?

oleje samochodowe

Oleje samochodowe, jeżeli chodzi o bazy z jakich są produkowane zostały podzielone na pięć grup jakie oznacza się cyframi rzymskimi. Oto ten podział:

  • I grupa to grupa produktów na bazie destylatów ropy naftowej;
  • II grupa to destylaty poddane uszlachetnieniu;
  • III grupa to destylaty poddane rozbudowanemu uszlachetnieniu;
  • IV grupa to poliolefiny krótkołańcuchowe;
  • V grupa to bazy otrzymywane drogą syntezy chemicznej. Czytaj dalej

Dlaczego powinno się stosować oleje silnikowe?

oleje silnikowe

Oleje silnikowe mają za zadanie zapobiegać zatarciu się silnika w trakcie pracy tłoków. Ich poboczną funkcją jest utrzymania silnika w czystości oraz chłodzenie jego poszczególnych elementów. Czasami na półkach sklepowych można znaleźć oleje samochodowe, które są oznaczone logo producenta pojazdów lub przez niego rekomendowane. To właśnie takie oleje należy wybierać do posiadanych przez siebie aut. Jest to o tyle ważne, że jeśli użyje się nieodpowiedniego oleju i nieszczęśliwie stanie się coś z silnikiem producent może nie uznać roszczeń związanych z gwarancją. Czytaj dalej